2011 m. liepos 29 d.
UAB „Švyturys-Utenos alus“ mecenuoja savaitgalį Klaipėdoje įvyksiančią tradicinę Jūros šventę, tačiau bendrovės darbuotojai, kuriems iki šiol uždrausta streikuoti, ketina joje priminti, kas slypi po gražiu reklaminiu įmonės veidu.

Bendrovė pagal sutartį su šventės organizatoriais per artimiausius penkerius metus ketina išleisti daugiau nei vieną milijoną litų, tačiau ir toliau daro viską, kad išvengtų atlyginimų savo darbuotojams indeksavimo pagal infliaciją. Taip, kaip numatyta kolektyvinėje sutartyje. Tiesa, įmonės vadovybė įsitikinusi, kad sutartyje parašyta ne taip, todėl tą dabar aiškinasi teismai.

 

Liepos 28 d. įvyko Klaipėdos apygardos teismo posėdis, kuris svarstė UAB „Švyturys-Utenos alus“ apeliaciją dėl pirmos instancijos teismo, kurs nusprendė, kad jungtinės profesinių sąjungų atstovybės paskelbtas streikas yra teisėtas. Teismo nutartis bus skelbiama rugpjūčio 5 d.

 

Alaus daryklos Klaipėdoje darbuotojų profsąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas laikraščiui „Lietuvos profsąjungos“ sakė, jog šioje byloje pažeidžiami visi įstatymais nustatyti procesiniai terminai. Ir nors galutinio teismo sprendimo dar laukiama, tačiau akivaizdu, kad laikomasi vilkinimo politikos.

 

Beje, UAB „Švyturys-Utenos alaus“ administracija energiją eikvoja ne tik teisminėms procedūroms. Akylai sekmas bet koks judėjimas bendrovės nenaudai ir tuoj pat duodamas atkirtis. Taip nutildytas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbto boikoto „Švyturio-Utenos alaus“ produkcijai iniciatorius (jam bendrovės iniciatyva atimtas priėjimas prie teksto specialiai ta proga sukurtame puslapyje), o Seimo narys Algirdui Sysas paties bendrovės generalinio direktoriaus Rolando Viršilo apskųstas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai. Mat parlamentaras vienoje spaudos konferencijoje gindamas darbuotojų  interesus suabejojo teismo sprendimu.

 

Pasak R.Tamošausko, Jūros šventės metu įvyks piketai, kuriuose miestiečiams ir svečiams bus primenama apie ciniškus danų koncerno „Calsberg“ valdomos įmonės vadovų veiksmus.

 RMP

www.lprofsajungos.lt