VILNIUJE VYKO VERGŲ TURGUS
Image

2011 m. liepos 27 d.
LMP atstovai dalyvavo liepos 27 d. Simono Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą vykusiame vergų turguje. Turgų organizavę Naujosios Kairės 95 ekspertai, nuodugniai ištyrę ekonominę-politinę šiandienos situaciją, teigia, kad geresnės progos vergovės įsigalėjimui Lietuvoje nebuvo jau 150 metų, nuo tada, kai buvo panaikinta baudžiava.


Image
Turguje buvo galima susipažinti su valdžios sankcionuotais Lietuvos darbdavių savivalės faktais. O tokių mūsų šalyje – begalė. Tai ir žmonių vertimas dirbti kasos aparato tempu ir nuolat šypsotis, ir kelių šimtų litų mėnesio atlyginimas už pilną darbo dieną „Lelijos“ siuvykloje, ir draudimai streikuoti ir protestuoti profesinėms sąjungoms, ir basi policininkai, ir grašius uždirbantys socialiniai darbuotojai, ir mokyklų sukomercinimo kamuojami mokytojai.
Image
Turguje buvo siūloma įsigyti politinių terminų žodynėlį, kuriame buvo išdėstyti tokie užmiršti terminai kaip „išnaudojimas“, „vergovė“, „kolektyvinės derybos“, „geltonos profsąjungos“, „gerovės valstybė“, „streikas“, “socialiai atsakingas verslas”. Vergai ir prekeiviai perdavė Prezidentei žodynėlį ir paragino ją išmokti arba prisiminti šias sąvokas.
Filmuota medžiaga iš akcijos:
http://vimeo.com/26965288

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga facebook’e: