2011 m. birželio 8 d.
2011 m.  birželio 9 dieną, ketvirtadienį 19 val. kavinėje La Bohème (šv. Ignoto g. 4/3) įvyks Naujosios kairės 95 auditorija- sociologo, ekonomisto, socialinų mokslų daktaro Prof. Romo Lazutkos vieša paskaita „Ko ieškoma ir kas randama privatizuojant socialines (sveikatos, švietimo, studijų, pensijų) paslaugas?”.

Nepakankama socialinių paslaugų apimtis ir kokybė paprastai aiškinama valstybės nepajėgumu jas tinkamai finansuoti ir valstybinių įstaigų veiklos neefektyvumu. Siūlomi receptai – privatus finansavimas ir privatus teikimas. Jie dažniausiai kritikuojami iš socialinio teisingumo pozicijų. Įprastas privatizavimo šalininkų atsakymas – vardan efektyvumo tenka aukoti šiek tiek teisingumo. Juolab, kad dėl teisingumo kriterijų nesutariama. Tačiau taiklia problemų diagnoze neparemtas, rinkos nesėkmes ignoruojantis privatizavimas „gydymo“ rezultatais nustebina net entuziastus – ištekliai dar labiau švaistomi. Pranešėjas bandys parodyti, kad socialinėse paslaugose galima išvengti efektyvumo ir teisingumo priešpriešos.

Disputantė- filosofė Dr. Nida Vasiliauskaitė. Diskusiją moderuos filosofas Prof. Dr. Andrius Bielskis. Vieša paskaita ir diskusija yra organizuojama DEMOS kritinės minties instituto, bendradarbiaujant su Rosa Luxemburg fondu Varšuvoje.