2011 m. gegužės 3 d.
Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas B. Lubys nenori remti profsąjungų dėl
jų neigiamo požiūrio į Europos socialinėje chartijoje deklaruojamo darbdavių streiko (lokauto) įteisinimą Lietuvos darbo kodekse. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga, remdamasi užsienio pavyzdžiais, teigia, kad lokautas problemų nesprendžia, reikia derėtis.


JAV pavyzdys – Ajovos valstijos malūno „Roquette“ darbuotojai nuo rugsėjo 28 d. negali patekti į savo darbo vietas dėl darbdavių vykdomo streiko (lokauto). Lokautas vykdomas dėl to, kad priverstų darbuotojus sutikti su administracijos pasiūlymais, kurie sumažintų dabartinių ir būsimų įmonės darbuotojų darbo užmokestį ir darbo sąlygas, be to, įgalintų vykdyti naują elgsena pagrįstos saugos programą, kuri nėra palanki darbuotojams.

Kai šie pasiūlymai buvo atmesti, darbuotojams buvo duotas 24 val. ultimatumas sutikti su galutiniais kompanijos pasiūlymais ir – užkirstas kelias į darbo vietas.

Motininė prancūzų bendrovė „Roquette Freres“ yra ketvirta pagal dydį krakmolo ir cukraus gaminių gamintoja pasaulyje. Bendrovė yra laimėjusi daug „tvarumo“, „atsakomybės“ apdovanojimų bei sveikinta už pirmavimą kitose „tuščiose“ kategorijose, kurios sudaro įmonių socialinės atsakomybės grandinę. Ajovos darbuotojai turi piketuoti kiaurą parą, ieškodami šių įsipareigojimų.

Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga palaiko „Roquette” darbuotojus. Jūs taip pat galite tai padaryti siųsdami šią žinutę, raginančią nutraukti lokautą ir sugrįžti prie derybų stalo. 


Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija