2011 m. kovo 11 d.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų kovo 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 306,4 tūkst. bedarbių arba 14,2 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų, t.y. 0,2 proc. punkto mažiau negu prieš mėnesį.

Vasarį į teritorines darbo biržas kreipėsi ir buvo įregistruota bedarbiais 17,8 tūkst. asmenų – penktadaliu mažiau nei sausį.

 

Darbdaviai vasario mėnesį įregistravo 13,4 tūkst. laisvų darbo vietų – tai 63,5 proc. daugiau, palyginti su 2010 metų tuo pačiu laikotarpiu. Tiek pat per mėnesį (per 13,4 tūkst.) bedarbių teritorinės darbo biržos padėjo įsidarbinti , iš jų 10 tūkst. – pagal neterminuotas sutartis.

 

Daugiausia pasiūlymų dirbti turi pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, pardavimo vadybininkai, siuvėjai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, virėjai, dažytojai.

 

Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Petras Balašaitis konstatavo, jog pirmieji šių metų darbo rinkos rodikliai akivaizdžiai geresni, nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu – įregistruotų darbo ieškančių žmonių ir laisvų darbo vietų santykis buvo 3,3 karto, kai šiemet – 1,3. „Darbo rinka pamažu atsigauna, ir teritorinės darbo biržos intensyvina darbą su bedarbiais, ypač ilgalaikiais, nepertraukiamai gaunančiais trejus ir daugiau metų socialinę pašalpą, taikant tikslinius iškvietimus. Pokyčiai darbo organizavimo srityje laukia ir pačių darbuotojų – keičiama nusistovėjusi bedarbių aptarnavimo tvarka, ypač regionuose, kur aukštas nedarbas ir didelis ilgalaikių bedarbių skaičius: ji bus lankstesnė ir didins personalo atsakomybę“, – teigė LDB vadovas.

 

Teritorinės darbo biržos į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiuntė tiek pat darbo ieškančių žmonių kaip ir sausio mėnesį – 3,5 tūkst. Daugiausia jų – per 3 tūkst. dalyvauja remiamojo įdarbinimo priemonėse.

 

Vasario mėnesį registruotas nedarbas mažėjo 45  iš 60 šalies savivaldybių ir tik 3 augo. Kovo 1 d. Vilniaus apskrityje registruotas nedarbas yra vienas mažiausių šalyje, tačiau vienas aukščiausių nedarbo rodiklių jau pastaruosius penkerius metus fiksuojamas  Vilniaus  rajone.

Iš didžiųjų miestų daugiausia bedarbių buvo Panevėžyje (15,6 proc.), mažiausiai – Šiaulių mieste (11 proc.).

www.ldb.lt