Nuo liepos 1-osios atsiradusios ilgalaikio darbo išmokos – papildoma finansinė apsauga tiems darbuotojams, kurie įmonėse pradirba daugiau nei penkerius metus. Primename, kam jos priklauso ir kada reikia pateikti prašymą.

Nuo 2017 metų liepos 1 d. įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, darbuotojams, toje pačioje darbovietėje nepertraukiamai išdirbusiems daugiau kaip 5 metus ir atleistiems iš darbo darbdavio iniciatyva ne dėl darbuotojo kaltės ( LR DK 57 str.) ir per tris mėnesius po atleidimo su tuo pačiu darbdaviu nesudarę naujos darbo sutarties, yra skiriama ilgalaikio darbo išmoka.

Dėl šios išmokos gavimo darbuotojas per 6 mėnesius turi kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyrių.

Darbuotojas, gaunantis nedarbo išmoką, turi teisę gauti ir ilgalaikio darbo išmoką. Ilgalaikio darbo išmokos dydis apskaičiuojamas pagal darbuotojo paskutinių dvylikos mėnesių atlyginimų vidurkį. Į vidurkio skaičiavimą neįtraukiamas darbuotojo atleidimo mėnesio darbo užmokestis.

Darbuotojai, norėdami kreiptis elektroniniu būdu dėl ilgalaikio darbo išmokos, turi prisijungti prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui, pasirinkti meniu punktą Prašymai/Netekau darbo ir turėtų pateikti Prašymą skirti ilgalaikio darbo išmoką (GPS 16).

Atleistas darbuotojas dėl ilgalaikio darbo išmokos  gali asmeniškai kreiptis į savo miesto Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyrių.

 

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos informacija