Šiandien po aktyvios diskusijos Vyriausybę, darbdavius ir profesines sąjungas vienijanti Trišalė taryba sutarė, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų pradžios turėtų didėti 20 eurų – iki 400 eurų.

„Šis rezultatas – tai labai geras trišalio dialogo pavyzdys. Vertinu stiprią socialinę partnerystę, kad galime visi kartu sėstis, kalbėtis, derėtis ir siekti visiems priimtinų sprendimų. Socialiniai partneriai, darbdavių, profesinių sąjungų organizacijos argumentuotai teikė savo pozicijas, atsižvelgdami į ekspertų atliktas analizes. Iš esmės būtent dėl šio atviro ir kryptingo socialinio dialogo mes šiandien turime galutinį sprendimą dėl MMA“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Pastarąjį kartą MMA didėjo prieš pusantrų metų – iki 380 eurų ji padidinta pernai liepą. 

Šiandien pirmą kartą Trišalei tarybai pirmininkavo naujasis pirmininkas – Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovas Andrius Romanovskis. Rotacijos principu jis pakeitė Vyriausybei atstovavusią socialinės apsaugos ir darbo viceministrę Eglę Radišauskienę.

Trišalė taryba yra nepriklausoma socialinio dialogo institucija. Ją po lygiai atstovauja profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai. Taryba teikia savo išvadas ir rekomendacijas visais svarbiausiais valstybės socialiniais-ekonominiais klausimais.

 

LRTT inf.