Šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas svarstydamas naujos redakcijos Darbo kodekso projektą, nusprendė, kad darbdavys nevykdantis darbo ginčų komisijos arba teismo įpareigojimų, ateityje galėtų būti baudžiamas iki 500 eurų bauda.

Darbdaviai ir keli parlamentarai siūlė baudos dydį mažinti iki 300 eurų, tačiau komitetas tokiam  siūlymui nepritarė. Siūlymą mažinti baudos dydį palaikė tik trys komiteto nariai iš 8 -ių balsavusiųjų.

Sprendimą dėl baudos darbuotojo prašymu priimtų darbo ginčų komisija. Ji būtų skiriama už kiekvieną praleistą savaitę nuo sprendimo darbuotojo naudai priėmimo iki įvykdymo dienos, bet ne ilgiau kaip už 6 mėnesius. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, darbo ginčų komisijos daugiausia nagrinėja darbdavių ir darbuotojų nesutarimus dėl darbo užmokesčio. Pernai tokių bylų buvo beveik 4,8 tūkstančiai, o komisijos gavo 5,36 tūkst. skundų.


Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje nepritarta ir socialinio modelio kūrėjų norui uždrausti solidarumo streikus.

 

DELFIKD inf.