2011 m. kovo 14 d.
Prognozuodamas ateityje Lietuvos laukiantį spartų ekonominį augimą, premjeras Andrius Kubilius sako, jog bendras nedarbo lygis šalyje kurį laiką liks pakankamai aukštas, tačiau atskiruose sektoriuose jausis kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Tokią nuomonę premjeras išdėstė ketvirtadienį kartu su Seimo pirmininke pristatydamas Seimo pavasario sesijos darbus.

„Darbo rinkoje, kuri, kaip paprastai, atsigauna vėliausiai, situacija klostysis, matyt, specifiškai, kaip ir kitose Baltijos valstybėse. Nedarbo procentai liks pakankamai aukšti, bet atskirose srityse vis labiau jausis kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Todėl galime spėti, kad privačiame sektoriuje atlyginimai pradės sparčiau augti ir tai yra gerai. Tikrai manau, kad ir darbdaviai, ir profesinės sąjungos gali susitarti, tačiau turime atidžiai stebėti, kad infliaciniai procesai netaptų mums galvos skausmu“, – Seimo salėje kalbėjo A. Kubilius.

Kaip žinoma, pastaruoju metu premjeras prabilo apie naują iššūkį Lietuvai – spartų ekonomikos augimą, kuriam derėtų sukaupti visą politinę valią.

„Tikrai galime spėti, kad galime pamatyti gana spartų ekonomikos atsigavimą. Ir tai reiškia, kad iš tikrųjų mums teks savo mąstyme pereiti prie šiek tiek kitokio susivokimo. Ekonomikos atsigavimas gali mus vesti į įvairias pagundas ir nuo to reikia iš karto stengtis ir savo mintyse apsisaugoti“, – ketvirtadienį ankstesnę savo mintį pakartojo A. Kubilius.

Tačiau, pasak jo, nors ekonomikos bei eksporto augimas lemia gražesnius bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo skaičius, tačiau tai esą neatsispindi vidaus vartojime ir biudžeto pajamose.

„Taigi turiu pasakyti, kad biudžeto pajamos šiais metais liks įtemptos, todėl išlaidavimui tikrai nebus jokių galimybių. Kaip jau sakiau, vidaus vartojimas irgi atsigaus, tą galime irgi matyti kaip perspektyvą, bet atsigaus vėliau nei atsigaus eksportas. Todėl galime susidurto su tais iššūkiais, kuriuos per paskutinius pora metų buvome lyg ir primiršę – tai einamosios sąskaitos deficito iššūkiai“, – aiškino politikas.

Primename, kad Darbo biržos duomenimis, kovo pradžioje šalyje buvo 306 tūkst. registruotų bedarbių.

Eglė Samoškaitė

DELFI